top of page
Vyhledat

Druhy protiskluzové úpravy na obručích

Často se mě ptáte, na co jsou "gripy" (protiskluzové pásky) a jaký je mezi nimi rozdíl? Co je to 3M páska, grip protiskluzový vosk na obruče nebo které se řadí mezi klasiku? A jaký mají efekt na točení? To vše se dnes pokusím zodpovědět.

 

Pojďme tedy od začátku. Pokud si koupíte obruč u mě, dodávám ji s protiskluzovou pásku v ceně obruče. Jsou to ty "kobercové" (číslo 2 v článku), drsnější pásky, které zabrání tomu, aby Vám obruč klouzala po oblečení.


U obručí jsou tyto možnosti protiskluzové úpravy:


1. nejvyšší protiskluzový efekt: 3M páska

Tato páska má vysoký profil, díky kterému je vhodná pro umělce na vystoupení a zaručuje, že Vám obruč nespadne z těla - ani kdybyste chtěli :D. Nevýhodou pak ale může být pro ty, kteří dělají rádi izolace, či hodně točí v rukou. Při izolacích je protiskluzový efekt tak velký, že "jemně klouzat" po obruči je docela problém. Při dlouhém točení v rukou může páska odřít ruce tím, jaký má vysoký vzorek. Doporučuji spíš tedy pro ty, kteří točí na těle, vystupují a potřebují mít nad obručí 100% kontrolu.

2. střední protiskluzový efekt: klasické barevné protiskluzové pásky

To jsou ty pásky, které k mým obručím dostanete v ceně. Je to typ podobný "kobercovým" páskám. Nemá tak vysoký profil jak 3M páska, ale zaručuje, že vám obruč nespadne z těla a nebude klouzat po oblečení. Nevýhodou těchto pásek je ale roztékání lepidla v létě - není tedy dobré je nechávat na sluníčku, v autě nebo kdekoliv u topení či v horku. Lepidlo pod páskou se může teplem rozmazat.

3. nižší protiskluzový efekt: Protiskluzový vosk neboli HoopWax

Protiskluzový grip vosk je vyroben z včelího vosku, BIO kokosového oleje, aby byl příjemný pokožce a doplněn esenciálními oleji Lilie a jasmínu. Šetrný k přírodě i k Vaší pokožce. Velký váží přibližně 18g a je ve vysunovací tubičce. Velmi praktické k nanášení. Vydrží zhruba 50 nanesení. Obruč drží perfektně na těle a oproti protiskluzovým páskám nebrání plynulým izolacím.

V zahraničí je vosk velmi oblíben a to z důvodu, že je to další možnost, jak udělat obruč protiskluzovou. Vosk tedy slouží jako náhrada protiskluzové pásky. Lze nanést jak na obruče s dekorativními páskami, tak na holé obruče bez pásek, u kterých tuto variantu velmi doporučuji. Výhody vosku: Vytváří protiskluzový efekt, je šetrný k přírodě a Vaší pokožce, nezanechává stopy jako lepidlo z pásek, neroztéká se v létě, krásně voní, není “přehnaně” protiskluzový Nevýhody vosku: Musí se aplikovat častěji. Jak vosk aplikovat: Vosk jednoduše nanesete (rozetřete) na vnitřní obvod obruče. Pokud chcete docílit většího efektu, můžete obruč před použitím vosku lehce obrousit smirkovým papírem.


Obruče pro začátečníky a pokročilé naleznete na e-shopu Hooplanet ZDE.

61 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page