top of page
Vyhledat

Jak se starat o obruč

Pokud jste si zakoupili obruč, zde máte pár tipů, jak s ní zacházet, aby Vám vydržela co nejdéle.


Obecná pravidla, která platí pro všechny typy obručí:

  1. Obruče používejte k tomu, k čemu jsou určené - tedy k hoopingu. Mačkání, stlačování a jiné zacházení může mít za následek

  2. Obruče skladujte nejlépe celou plochou na zemi - např. pod postelí. Pokud se stane, že Vám obruče leží třeba rok na místě (což se doufám nestane :)) ) a byly by například opřené o zeď, tak by se mohly na jednom místě prohýbat časem.

  3. Obruče nenechávejte dlouho na sluníčku. Pásky rychleji vyblednou, lepidla z protiskluzových pásek povolí a obruče se poté umažou od lepidla - to je opravdu nepříjemné a jde to velmi těžko dolu.

  4. Nikdy - NIKDY! Nenechávejte obruče v rozpálené autě. Tyto podmínky už zničily nejednu obruč. Jednak teplem povolí materiál a může se Vám velmi lehce obruč zkroutit (tu už pak nenarovnáte do původního stavu) a za druhé zde platí stejné to, co u bodu 1.

  5. Obruče otírejte vlhkým hadříkem - nedoporučuji je jakkoliv sprchovat či omývat tekoucí vodou. Párkrát jsem to zkusila a byla to velká chyba. Aniž to uděláte jakkoliv dobře, voda se Vám dostane do obruče a pak cáká z obruče ještě týden poté. Protiskluzové pásky vodě také neodolávají dobře. Taky všechny komponenty, jakou jsou click spoje, rezaví.

  6. S obručemi doporučuji kroužit na vhodném povrchu, jako na např. tráva či koberec. Nedoporučují kroužit na betonu nebo štěrku - pokud Vám obruče padají, pásky by se mohly lehce odřít.

  7. Je dobré mít na transport a skladování obal na obruče, aby se Vám někde cestou nepoškodily.

Pokud máte Polypro obruče, ty mají více specifikací:

Polypro obruče jsou standardně na click spoj, abyste je mohli stočit na menší velikost při cestování. ALE:

  1. Polypro nikdy nestáčejte v mrazech! V mrazech tento materiál křehne a lehce by se Vám mohla obruč zlomit.

  2. V zimním období je nenechávejte venku - pokud je máte venku a chcete s nimi začít točit, buď je nechte zahřát na pokojovou teplotu, nebo nedělejte náročné triky jako jsou Breaks & Paddles - a jakékoliv jiné nárazy.

  3. Obecně nedoporučuji stáčet Polypro úplně na polovinu - ano u velkých obručí 90 a 85 cm, u menších rozhodně nedoporučuji. Materiál se hodně opotřebovává. Doporučuji tedy stáčet částečně a přichytit buď stahovacími páskami nebo elektrickou páskou.

TIP: Máte dvě polypro obruče a chcete je stočit? Doporučuji jednu zacvaknout do druhé (spojit je v jednu velkou obruč) a poté stočit na polovinu. Vznikne tak větší průměr, než kdybyste stočili na polovinu každou zvlášť. :)


Pokud Vás z vlastních zkušeností napadne ještě jiný tip na údržbu obručí, napište mi ho. Třeba jsem na něco zapomněla. :)

124 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page