top of page

Hula hoop event entertainment

Are you looking for performance for your event in New Zealand? Spice up your event with a magical LED show, a sensual FIRE show, a series of circus performances, or choose a professional hula hoop WORKSHOP for all levels.

Why choose me?

Hula hoop vystoupení show

I am a professional hoop dance performer now settled in Queenstown / Wanaka area, an international instructor and especially a passionate (hoop) dancer.

I have been hoop dancing since 2014 and since then I have performed at national and international events all over the Europe. 

Most of the people have seen the expression, the energy and tricks I'm able to do with hula hoops for the first time in their life! WOW effect in your audience guaranteed. 

 

You can expect sensual dance together with a swirling costume, endless turns and acrobatic elements. My shows are perfectly connected with the music so the experience is truly unforgettable.

What can I offer you?

LittleBodhiPhotography-1951.jpeg

Aneta Jokesova

Event entertainment

Otago - Wanaka / Queenstown

 

Get a quote

Thank you, we will contact you!

What people say about my workshops?
Blanka S., provozní ředitelka
Firemní večírek Tlapnet s.r.o. 2024
tlapnet_logo_C (1).png

“Smím-li být upřímná, seděla jsem jako přikovaná k židli a s údivem ve tváři jsem sledovala Vaše představení.Nedokázala jsem pochopit, kde se bere ta vášeň, kterou do představení dáváte a zároveň jak dokážete koordinovat každou světelnou obruč prakticky zvlášť. Byla jsem upřímně nadšená a nejen já. Když jsem pak viděla naše logo, byla to jen pomyslná třešnička na dortu. Věřím, že jsme se neviděli naposled."

bottom of page