top of page

Ambasadoři

Černý a Zlatý Puntíkovaný Móda Post na I

#hooplanethoopteam

Od roku 2021 běží program, do kterého máte možnost se zapojit, stát se sponzorovaným umělcem a také členem týmu #hooplanethoopteam. 

Miluješ kruhy? Bydlíš kdekoliv v Evropě? Chceš získat obruče a další doplňky zdarma? Jsi aktivní na sítích? Napiš mi - třeba právě tebe hledám.

 

Jedná se o program, ve kterém během roku vybírám umělce z celé Evropy, kteří výměnou za propagaci značky dostávají vybavení plně zdarma.

Sleduj na instagramu #hooplanethoopteam, označ nás ve svých příspěvcích a třeba právě tebe vybereme příště :).

Ambasadoři #hooplanethoopteam roku 2023

SHIA PHILIPSON (E/DE)

award-winning street show artist, yoga teacher and incredible performer

SHIA is spinning circles in a space between dance and circus, street and stage, light and darkness. An international audience has enjoyed her multihooping performances since 2013, three years after she discovered her life changing passion for hoop dance.

 

Today Shia is very active on social media, where she shares her art and connects with flow artists around the globe. She always has an open ear for those who ask and gives online classes as well as free tutorials on Instagram reels 

Instagram: @shia_hulahoop

Web: www.shia.li

photo credit: www.frank-kloten.de

image3.jpeg

Ka Whoops (DE)

Multiprop talented hooper with colorful journey
Ka Whoops Slinky.jpg

Ka Whoops is a  flow artist, specialized in Hula Hoop Dance.

She offers Led, UV & Fire performances, multi-hooping street shows, workshops, classes and much more. Hoop Love Coach certified Hoop Dance instructor, and qualified Hooping Mad  Advanced Teacher Trainer. She loves being on stage, sharing good vibes, teaching & sharing her passion.

Ka Whoops discovered hoop dance in 2012 and it quickly became her tool to achieve happiness, wellness and a deeper connection with her body & soul.

Instagram: @kawhoops

Web: www.kawhoops.com

Xochitl aka SoChill (DE-FR)

Hooper scientist, founder of #GetHoopy

Holder of a PhD in marine ecology, Xochitl decided to leave science behind her and make her passion, hula hoop dancing, her new occupation. She loves to share the joy and the multiple benefits hulahoop dancing brought to her. She tries to be an advocate of mental health and promotes empowerment through body positivity. She also tries to make an impact, performing during demonstrations, for climate, racial, gender and social justice #hoopactivist.

She plays with twins, LED and recently started playing with fire. Despite being a brainy learner and her ability to break down tricks #chillcombos, she also enjoys to focus on the flow, movement and emotions of hoop dancing.

Instagram: @drx.hoop
Facebook: @drx.hooperscientist

InShot_20210909_170635128.jpg
Hulahoop_10 - Copy.jpg

Anya Dance Flow Artist (CZ)

Passionate hooper

Baví mě bořit hranice a mýty o tom, že cvičení s obručí patří jen do dětského světa nebo do cirkusu. Tanec mě provází od malička a ráda předávám radost z pohybu dál. Na tanci a cvičení s obručí se mi líbí to, že má nekonečné množství stylů a je to v prvé řadě hlavně zábava. Ráda inspiruji druhé k jejich vlastní tvorbě a vyjádření sebe sama ať už uvnitř kruhu nebo mimo něj. 

Instagram: @Anya_flow_artist

Web: www.hooplady.cz

FABB6A93-2AB2-4314-BE46-F5E188412FAD.jpeg

Michaela Kačmárová (CZ)

Passionate hooper

Hooping je pro mě radost, uvolnění se od starostí běžného života. Točím jen tak, ale také vystupuji v mém Artegu a to jak se světelnou tak s ohňovou show. Nově sdílím s dětmi na kroužku a šířím povědomí o hoopingu dál.

Instagram: @kacmito_

Web: www.shsartego.cz

bottom of page