O mně

%E2%9D%A4%20I'm%20so%20happy%20about%20L

Aneta Jokešová alias HOOPLANET

Jmenuji se Aneta a mojí tajnou zbraní jsou obruče, tanec a cirkus.

Všechno to začalo v roce 2013, kdy jsem na festivalu potkala slečnu, která tančila s kruhem. To byl první impuls, díky kterému jsem si pořídila obruč. Byla to láska ona první dotek. Začala jsem cvičit doma, rok poté v parcích a všude venku, a a když jsem ani po dvou letech každodenního tréninku neztratila motivaci, věděl jsem, TOTO JE ONO. Podstata mého šťastného života.

Po studiích na vysoké škole jsem poprvé vyzkoušela „busking“ (= hraní na ulici).  To pro mě to byla velmi silná zkušenost... jít na ulici, ukázat svůj um a hlavně muset překonat stud a strach.

S pár zkušenostmi z ulic, které by se daly na rukou spočítat, jsem se rozhodla udělat velký krok do neznáma. Opustila jsem svou práci, všechno, co jsem měla, a vyrazil na cestu do Itálie, kde jsem v letních sezónách vystupovala s živou hudbou na ulicích. Z této doby mám spoustu dobrých zkušeností (... a také těch špatných), hlavně mě to neskutečně posílilo a utvrdilo v tom, že mě vystupování naplňuje.

Ale každodenní život v těch bláznivých přeplněných turistických centrech pro mě nebyl. Věděla jsem, že se chci vrátit a makat na sobě u nás... rozšířit své cirkusové dovednosti a povědomí o této nádherné disciplíně..

Busking in Italy
67429290_359251058103464_818707941568806

Po návratu jsem se ponořila do tvorby workshopů, vybudovala jsem vlastní strategii výuky a vedla skupiny od začátečníků po pokročilé hoopery. Miluji učení a jsem schopna šířit své know-how pro všechny .... ano, každý si může zatočit.

 

Pořádám intenzívní víkendové workshopy pro středně pokročilé např. ve Vídni, Praze a celé České republice. Jezdím hodně za Vámi a organizuji workshopy tam, kde o této disciplíně třeba ještě nikdo neslyšel.

Poté, co jsem v posledních letech tvrdě trénovala, mi došlo, že lidé mají rádi mou show a můj styl.

 

Nyní vystupuji pravidělně každý týden, workshopuji, účastním se mnoha letních festivalů a užívám si nejlepšího života, jaký jsem si ani nedokázala představit. Žiji si svůj vlastní sen.

DĚKUJI za pozvání na Vaše události. Bez Vás by to nešlo.

Workshopy, kterých jsem se účastnila:

  • Babz Robinson (2016, Praha)

  • Emma Kenna (2018, Praha)

  • Buket Rin (2019, Vídeň)

  • SwHoop convention (2019, Bristol)

I don't wear RED, I never dress like thi

Projekty

FYSIOART "HNÍZDO NA NITKÁCH"

interaktivní divadelní představení pro děti
physical fable about the desire for freedom, friendship and courage to take off to the sky. How can we win over our fear? Let's not look into his eyes ...
Hnizdo_na_nitkach_foto_T_Strejcek (3).jf

HULA HOOP KURZ

dvouměsíční intenzivní kurz pro děti ve věku 10-17 let
vychovat novou generaci cirkusáků není jednoduchý úkol, ale určitě ten nejkrásnější! Co je víc než jiskra v oku našich nejmenších?

CHOREOGRAFIE SHOW

komponování LED hula hoop show pro Postrpoi
Cyber tématika, LED show a šíleně krásné kostýmy. V mé režii od nápadu, po choreografii, hudbu až po sezkoušení. Za jeden víkend jsme to daly všechno :)

TANEČNICE VE SKUPINĚ

show pro Rinas company
Jsme skupinka nadšených tanečnic a cirkusových performerek na jednom místě.
DSCF7790.JPG

ZAŽÍT CIRKUS 2020

organizace týdenního příměstského cirkusového tábora pro děti od 9-12 let
celý týden ve znamení cirkusových disciplín, závěsné akrobacie, párové akrobacie, dětské jógy a hromady her a zábavy.